Polski

Wykonanie podkładu syntetycznego z FFU®

Podkład syntetyczny z FFU wytwarzany jest metodą prasowania ciągłego z wytłaczaniem ciągłych włókien szklanych namoczonych w poliuretanie. Czynnikiem utwardzającym jest podwyższona temperatura.

Produkcja realizowana jest w procesie ciągnienia profilu z syntetyku drewnopodobnego z maszyny utwardzającej. Wychodzący jednolity blok materiału można ciąć na odcinki o długości do 12 m. Ten proces poświadczony na zgodność z normą ISO zapewnia utrzymanie konsekwentnej jakości i stałych właściwości materiału, a materiał jest wolny od porów.

Przewidywany okres użytkowania podkładow z FFU przekracza 50 lat. Potwierdzono to ponownie w 2011 r. w badaniu podkładow mających już 30 lat przeprowadzonym przez Japoński Instytut Badań Technicznych w Kolejnictwie. Realizacja pierwszej inwestycji z wykorzystaniem podkładow z FFU rozpoczęła się w 2004 r.

Tłumiki szynowe Calmmoon Rail

Montowane na szynie tłumiki Calmmoon o zwartej konstrukcji tworzą na niej dźwiękochłonną “ścianę”. Fale dźwiękowe emitowane przez szynę z zamontowanymi tłumikami są zawracane i odbijane wielokrotnie pomiędzy szyną i blachą ekranującą. Energia dźwięku jest pochłaniana najpierw przez komorę powietrzną i trwałą piankę, a następnie przez płytki dźwiękochłonne Calmmoon przekształcające drgania akustyczne w ciepło. Kompletny tłumik składa się z dwóch połówek, natomiast połówka zbudowana jest z cienkiej ocynkowanej i powleczonej blachy stalowej (będącej elementem nośnym i zewnętrznym ekranem), połączonych z blachą płytek dźwiękochłonnych Calmmoon, dźwiękochłonnej pianki polietylenowej i dwóch zamocowań zaciskowych.

© All rights reserved